آسانسور هیدرولیک چیست
اجزا آسانسور هیدرولیک
ساختار آسانسور هیدرولیک

آسانسور هیدرولیک hydrolic elevator  :  نوعی از آسانسور است که بوسیله پمپ‌ها و سیلندرهای هیدرولیک حرکت می‌کند. آسانسور هیدرولیک از پمپ، سیلندر هیدرولیک  hydrolic cylinder و پیستون، منبع روغن، شیر تخلیه , جک هیدرولیک  hydrolic jack و پاوریونیت و روغن مخصوص هیدرولیک تشکیل شده است. کارکرد آسانسور هیدرولیک به اینگونه است که پمپ، روغن هیدرولیک را به داخل سیلندر پمپاژ می‌کند هر چه روغن بیشتری به داخل سیلندر وارد شود باعث می‌شود که پیستون به سمت بیرون حرکت کند و کابین  آسانسور هیدرولیک  که بر روی پیستون قرار دارد را به سمت بالا حرکت دهد.

تا زمانی که شیر تخلیه سیلندر باز نشده باشد روغن در سیلندر باقی مانده و پیستون و کابین آسانسور هیدرولیک در جای خود باقی می ماند.در آسانسور هیدرولیکی عامل تامین کننده ی نیروی محرکه، جک هیدرولیک hydrolic jack و پاوریونیت  است. ساختار آسانسور های هیدرولیک بگونه‌ای است که می‌توان بوسیله یک پمپ کوچک مقدار وزن زیادی را بالا برد. در آسانسور هیدرولیک می‌توان بسته به مکان نصب آسانسور هیدرولیک از یک یا دو بازوی هیدرولیک برای حرکت آسانسور استفاده کرد.

این نوع آسانسورها در مقایسه با آسانسورهای کششی فضای کمتری در ساختمان اشغال کرده و نیاز به موتورخانه در بالا ندارند. آسانسورهای هیدرولیکی برای طول مسیر پایین و ظرفیت های بالا کاربرد دارند و نیرو و بار عمودی بر اسکلت ساختمان وارد نمیکنند. عملکرد این آسانسور به نحوی است که با تحت فشار قرار دادن روغن، نیروی رانش ایجاد شده و به جک های هیدرولیکی منتقل و باعث حرکت آسانسور می شود. سیستم محرکه این نوع آسانسورها به دو نوع مستقیم و غیر مستقیم دسته بندی می شود. در سیستم مستقیم برای جا به جایی کابین، جک مستقیما به یوک کابین متصل می شود و در سیستم غیر مستقیم، جک از طریق حرکت سیم بکسل متصل به یوک کابین موجب جا به جایی آن می شود.

آسانسور هیدرولیک  مانند تمامی آسانسورها دارای چندین سیستم ایمنی مختلف می‌باشد که برای ممانعت از سقوط کابین از آنها بهره می‌برد. بطور کل آسانسورها از وسیله‌های ایمن می‌باشند که از ترمزها و قطعات کنترلی برای ایمنی آنها استفاده شده است. آسانسور هیدرولیک تا زمانی که شیر تخلیه آن مشکلی نداشته باشد هیچگونه خطری نخواهد داشت. در صورتی که سرعت کابین آسانسور هیدرولیک از حد معمول بیشتر شود ترمزهای اضطراری فعال شده و مانع از سقوط آسانسور خواهند شد.در آسانسور هیدرولیک می‌توان با استفاده از یک پمپ کوچک مقدار وزن زیادی را بالا برد. برای حرکت کابین پمپ شروع به کار کرده و روغن را به سیلندر پمپ می‌کند، با نزدیک شدن به طبقه و یا ارتفاع مورد نظر سرعت حرکت پمپ کم شده و زمانی که کابین آسانسور هیدرولیک به طبقه‌ای که دکمه آن فشار داده شده می‌رسد پمپ بطور کامل خاموش می‌شود. در آسانسورهای کابلی برای حرکت رو به پایین، موتور مجددا روشن می‌شود تا کابین را به پایین مننتقل کند ولی در آسانسور هیدرولیک دیگر نیازی به روشن شدن پمپ نیست و با باز شدن شیر تخلیه، کابین آسانسور هیدرولیک  به سمت پایین حرکت خواهد کرد و با بستن مجدد شیر تخلیه کابین در جای خود ثابت باقی خواهد ماند.

در آسانسور هیدرولیک ، هنگام بالا رفتن ، موتور در پاوریونیت می چرخد. و باعث می شود که پاوریونیت(پمپ) ، روغن را از مخزن به سیلندر بفرستد. وقتی ظرفیت سیلندر پر می شود ، فشار روغن  ، پیستون جک را که به کارسلینگ متصل است ، به طرف بالا به حرکت در می آورد. وقتی که کابین آسانسور به طبقه مورد نظر می رسد.سیستم کنترل مرکزی آسانسور  یک سیگنال را به موتور می فرستد ، تا پمپاژ روغن قطع شود . با اینکار کابین آسانسور در طبقه مربوطه می ایستد .

آسانسور هیدرولیک چگونه کار می کند؟

هنگام پایین آمدن آسانسور ، سیستم کنترل مرکزی سیگنالی را به دریچه فرمان  میفرستد، سوپاپ  باز می شود و حرکت راحت روغن در سیستم فراهم می گردد.  نیروی گرانشی و وزن سنگین کابین به جک و سپس به سیلندر فشار می آورد، تا روغن سلندر خالی شود و کابین به پایین بیاید. وقتی که کابین به طبقه مورد نظر رسید ، سیستم کنترل مرکزی دستور می دهد تا سوپاپ ها بسته شوند ، بنابراین کابین می ایستد.

پس بنابراین نتیجه می گیریم که آسانسور های هیدرولیک هنگام پایین آمدن نیازی به روشن شدن موتور ندارد و این عمل موجب می شود که در مصرف برق صرفه جویی شود.

سیستم محرکه مستقیم و غیر مستقیم:

سیستم محرکه آسانسور هیدرولیک دو نوع است : ۱ سیستم محرکه مستقیم ۲ سیستم محرکه غیر مستقیم

سیستم مستقیم: در این حالت ،جک آسانسور به شکل مستقیم به کابین آسانسور و بالابر هیدرولیکی متصل می گردد . و با بالا و پایین رفتن جک کابین نیز حرکت می کند. در این سیستم احتمال سقوط کابین بسیار کم است و جک باید دارای شیر اطمینان (شیر ترکیدگی) مخصوص باشد.

سیستم غیرمستقیم: در این سیستم ، جک به سیم بکسلی وصل می باشد . و آن سیم بکسل نیز به کابین متصل است .با حرکت سیم بکسل، کابین نیز جابجا می شود . در این صورت کابین باید مجهز به سیستم ترمز اضطراری (پاراشوت) و گاورنر باشد .

 
اجزا آسانسور هیدرولیکی
پاور یونیت

پاوریونیت ها اساساً به دو نوع هستند – تک سرعته یا دو سرعته.پاوریونیت های هیدرولیک تک سرعته در بالابرهای هیدرولیک – بالابر کارگاهی – بالابر غذا بر و … استفاده می گردد.این پاورپک ها قابلیت کارکرد با برق تک فاز و سه فاز را دارند. پاوریونیت های دو سرعته معمولا در آسانسور هیدرولیک استفاده می شود و حرکت و توقف نرم و بدون شوک و صدای کم از خصوصیات این پاورپونیت ها می باشد.

 پاور پک های آسانسورهای هیدرولیک عمولا از شیرهای برقی  بلین آلمان ارائه می شود .قابلیت منحصر بفرد شیرهای بلین این میباشد که حرکت بسیار نرم و بدون شوک در حرکت کابین ایجاد می نمایند.پاورهای دو سرعته بیشتر در بیمارستان ها – آسانسور خودرو بر – آسانسور هیدرولیک – آسانسور خانگی (Home Lift) استفاده می گردد.

مخزن روغن یکی از پارامترهای مهم در طراحی پاور یونیت آسانسورهیدرولیک است. امروزه با توجه به فراگیر شدن هیدرولیک در صنعت آسانسور و نیازها در این حوزه افراد و مجموعه‌های کارگاهی و شرکتی مختلفی در این بازار ورود پیداکرده‌اند و بعضاً دراین‌باره تخصص لازم و کافی ندارند.

 

پاوربونیت
پاوریونیت

کاراسلینگ

کاراسلینگ فریم نگهدارنده کابین است . کاراسلینگ های صنعتی از پیش آماده، در ابعاد استاندارد دهانه ریل ۶۰، ۷۰ ، ۸۰، ۹۰ و ۱۱۰، و در مدل های یکطرفه، دوطرفه و پیتلس، موجود می باشند.
این کاراسلینگ ها مجموعه ی کامل  پاراشوت، ستون زیرجک، رولر، کفشک و قلاب سربکسل های مخصوص، فلکه هرزگرد، نگهدارنده جک، براکت های اتصال جک، صفحه شابلون و ... را در بر دارند.

کاراسلینگ
کاراسلینگ

جک هیدرولیک

۱- جک یک مرحله ای Single stage
جک های یک مرحله ای عمدتاً بدلیل هزینه کم، بیشترین کاربرد را دارند.
۲- جک چند مرحله ای Telescopic

در مواردی که در خصوص حفر چاه برای نصب جک محدودیت وجود داشته و یا طول تراول زیاد می باشد از جک چند مرحله ای استفاده می گردد. عموماً هزینه تأمین جک چند مرحله ای بسیار زیاد می باشد. معمولاً جک های تلسکوپی در دو نوع دو مرحله ای و سه مرحله ای تولید می گردند. در برخی پروژه ها که طول مسیر حرکتی طولانی می باشد به علت محدودیت های ناشی از حمل و نقل و جایگذاری جک در چاهک آسانسور، جک های یک مرحله ای به صورت دو تکه تولید و در محل پروژه بهم متصل می گردند.اجزای اصلی جک هیدرولیک عبارتند از سیلندر، پیستون و صفحات نگهدارنده

جک آسانسور هیدرولیک
جک هیدرولیک

سیلندر

به استوانه ای که بخش خارجی جک را تشکیل می دهد سیلندر گویند. سطح داخلی سیلندر بایستی بسیار صاف و صیقلی بوده و سطح خارجی آن بایستی در برابر فشارهای وارده و همچنین خوردگی ناشی از رطوبت محیط بسیار مقاوم باشد.
در یک سیستم هیدرولیک نیرو توسط پیستون به طور مستقیم یا غیرمستقیم به کابین آسانسور منتقل می شود.
برای بالابرهای هیدرولیک تا ظرفیت ۳۰ تن از آسانسور جک مستقیم از بغل و یا از زیر یک مرحله استفاده می شود. برای آسانسورهای با ظرفیت بالاتر و طول حرکت بیش از ۳۰ متر از جک بغل غیر مستقیم با چند استیج (stage) استفاده می گردد. طول هر استیج نیز حداکثر ۸ متر می باشد.
قطعات جک به هنگامی که به داخل هم جمع شده یا خارج می شوند باید به صورت هماهنگ عمل نموده، در غیر این صورت به کابین ضربه و شوک وارد می شود.

سیلندر آسانسور هیدرولیک
سیلندر هیدرولیک

پیستون

به استوانه ای که در داخل سیلندر قرار گرفته و با تغییر فشار روغن موجب حرکت کابین می گردد، پیستون گویند. پیستون می بایست ساختمان بسیار دقیق و صیقلی داشته و در برابر فشارهای ناشی از بارهای استاتیکی و دینامیکی دارای مقاومت کافی باشد.

پیستون
پیستون

 

صفحات نگهدارنده plate

به صفحات ضخیم و مقاوم که بسته به نوع جک در زیر یا بالای جک قرار گرفته و وظیفه انتقال فشارهای وارده از بارهای استاتیکی و دینامیکی به سازه ساختمان را دارد صفحات نگهدارنده گویند.

محفظه روغن

بخش دیگری که داخل پاوریونیت قرار دارد محفظه کوچکی است که وظیفه آن کاهش نوسان در فشار و حجم روغن و نیز جلوگیری از ایجاد سروصدا و حرکت ضربه ای روغن در داخل سیستم، لوله ها و اتصالات می باشد. بایستی توجه داشت که جهت گردش موتور الکتریکی و پمپ در عملکرد جهت گردش موتور الکتریکی و پمپ در عملکرد این سیستم بسیار مؤثر بوده، به همین دلیل در راه اندازی اولیه موتور و پمپ الکتریکی به جهت گردش آن بایستی توجه گردد.
راه اندازی موتور برقی از نوع ستاره یا ستاره مثلث بوده و پمپ های هیدرولیکی عموماً از نوع مارپیچی می باشند. بعلت اصطکاک در داخل لوله های هیدرولیک و همچنین خمش های لوله، رعایت برخی از اصول ابتدائی در لوله کشی الزامی می باشد.
درواقع بایستی سعی گردد که طول لوله های هیدرولیکی را به حداقل رسانده و به منظور جلوگیری از ایجاد ارتعاش و سروصدا استفاده از بست به فواصل یک متری اهمیت خاصی دارد. در صورتیکه مجبور به استفاده از لوله هایی به شکل نیم دایره باشد بایستی تمام مساعی بکار گرفته شود تا شعاع گردش لوله که به قطر لوله بستگی دارد به اندازه کافی بوده تا اصطکاک و ارتعاشات داخل آن به حداقل ممکن برسد. ابعاد محفظه برحسب ظرفیت و سرعت بالابر متفاوت بوده و هر یک از سازندگان بالابرهای هیدرولیکی در حدود پنج الی شش نوع ابعاد مختلف محفظه پاوریونیت را طراحی و تولید می نمایند. حداقل ظرفیت پاوریونیت ۵۰ لیتر در دقیقه می باشد. پاوریونیت بایستی بر روی پایه ای سوار بوده تا امکان نفوذ رطوبت مقدور نبوده و تخلیه روغن به سهولت انجام پذیرد. محفظه بایستی دارای رنگ ضدزنگ بوده و با توجه به اهمیتی که تمیزی روغن هیدرولیک دارد بایستی درب محکم باشد. بعلت حجم زیاد و سنگینی پاوریونیت، قلاب هایی در طرفین پاوریونیت نصب شده تا حمل و نقل آن بسهولت انجام پذیرد. در داخل محفظه روغن پاوریونیت، پره های داخلی تعبیه شده تا از ارتعاش و ایجاد سرو صدای بیش از حد جلوگیری شده و همچنین مانع کف کردن روغن برگشتی گردد.
علاوه بر تمهیدات یاد شده، استقرار پاوریونیت بر روی ضربه گیرهای لاستیکی نیز توصیه می گردد.
در سیستم پاوریونیت جهت جلوگیری از احتمال افزایش فشار روغن، سوییچ های تابع فشار شامل سوییچ فشار بالا، سوییچ اورلود و سوییچ فول لود پیش بینی می شوند که به ترتیب عبارتند از :
سوییچ فشار بالا : این سوییچ در فشار ¼ برابر فشار استاتیکی سیلندر عمل کرده و برق الکتروموتور پمپ را قطع می کند
سوییچ اورلود : مطابق با استاندارد باید در فشار ۱/۱ برابر فشار استاتیکی سیلندر فعال شود.
سوییچ فول لود : در ۶۵% ظرفیت بار و یا ۹۰% فشار استاتیکی عمل کرده و موتور الکتریکی پمپ روغن را غیرفعال می کند

موتور و پمپ هیدرولیکی Hydraulic motor and pump

وظیفه موتور الکتریکی به حرکت درآوردن پمپ روغن هیدرولیک می باشد. انتخاب پمپ و موتور الکتریکی و بطور کلی پاوریونیت به عوامل متعددی بستگی داشته که برخی از آنها عبارتند از :

 

  • ظرفیت بالابر
  • تراول بالابر
  • سرعت مورد نظر
  • تعداد و قطر سیلندر هیدرولیک
  • سیستم تعلیق و اتصال جک به بالابر

موتور و پمپ هیدرولیکی
موتور و پمپ هیدرولیکی

برق مورد نیاز پاوریونیت برحسب ظرفیت و سایر عوامل، تک فاز و یا سه فاز می باشد.
لوله های انتقال قابل انعطاف (flexible hoses)

از لوله های انتقال قابل انعطاف (اصطلاحا شلنگ) فشار قوی برای اتصال وسایل و تجهیزات متحرک هیدرولیک بخصوص در مکان هایی که فضای کافی برای لوله کشی دائمی وجود ندارد استفاده می گردد. شلنگ ها در جلوگیری از انتقال نویز و ارتعاشات کاربرد دارند. شلنگ ها دارای خصوصیت مقاومت در مقابل مواد شیمیایی، دما، ضربات و شوک های مکانیکی هستند.

حداکثر فشار کار مجاز

حداکثر فشار کار مجاز استاتیک غالبا به همراه فشار دینامیک توسط سازنده اعلام می شود. فشار کار استاتیک با ضریب ایمنی ۴ برابر تعیین می گردد. به عبارتی دیگر فشار پارگی شلنگ ها ۴ برابر حداکثر فشار کاری است.

فشار پارگی

این فشار تنها توسط تست واقعی تعیین می شود. شلنگ نباید در فشاری زیر فشار پارگی نشتی داشته یا پاره شود.
فشار تست
شلنگ ها برای مدت ۳۰ الی ۶۰ ثانیه بایستی به میزان ۲ برابر فشار کاری تحت فشار قرار گیرند.
تغییر طول
تغییر طول شلنگ در حداکثر فشار کار مجاز، تابع طرح بافته لایه میانی بوده و این مقدار نباید بیش از ۲% و کمتر از ۴% طول اولیه شلنگ باشد.
شعاع کمانش
حداقل شعاع کمانش در شرایط ثابت بودن شلنگ و حداکثر فشار کار مجاز تعیین می گردد.
دمای عملکرد
دمای عملکرد شامل مقدار حداکثر دمای روغن عبوری از شلنگ بوده و افزایش دما به بیش از آن کاهش طول عمر شلنگ را در پی دارد.
نصب صحیح
مهمترین موضوع در رابطه با نصب شلنگ ها طول مناسب آن می باشد. طول شلنگ باید بگونه ای باشد که در صورت متحرک بودن قطعات شلنگ کشیده نگردد. (شلنگ نباید خم ۹۰ درجه بخورد) با توجه به اینکه اتصالات مکانیکی بین واحد پمپاژ و چاهک بالابرهای هیدرولیکی را لوله ها و شلنگ ها تشکیل می دهند لذا تجهیزات کنترل و واحد پمپاژ روغن در تمام آسانسورهای هیدرولیک را می توان تا شعاع ۶ تا ۱۲ متری در جایی مناسب و دور از آسانسور تعبیه نمود.

کاربرد آسانسور هیدرولیکی چیست؟
استفاده از آسانسورهای هیدرولیک بخصوص در موارد ذیل توصیه می گردد.
  • برای ظرفیت های بیش از ۲۰۰۰ کیلوگرم
  • تراول های کمتر از ۱۸ متر
  • کمتر از ۹۰ استارت در ساعت
  • محیطهایی با دمای پایدار
  • سرعت های کمتر از ۱ متر بر ثانیه

ارائه مثال های مناسب و غیرمناسب ذیل، می تواند در انتخاب کارفرمایان مفید واقع گردد

نمونه های کاربردی مناسب

ساختمان مسکونی دارای ۲ الی ۶ طبقه بیمارستان های کوچک، کلینیک ها، ساختمانهای بهداشتی تا ۳ طبقه کارخانجات صنعتی که نیاز به انتقال بار و یا مواد خام از وزن های سبک تا بسیار سنگین دارند پارکینگ های طبقاتی آسانسورهای خانگی Home Lift با برق تک فاز آسانسورهای پانوراما (هتل ها و مراکز تجاری)

نمونه های کاربردی نامناسب

فروشگاه های بزرگ چندین طبقه با ترافیک زیاد

بیمارستان های بیش از ۴ طبقه و پرترافیک

مشکلات منطقه ای و معضلات آن درخصوص نصب جک های عمیق

آسانسورهای مسافربر اداری با ترافیک و سرعت زیاد

برای کسب اطلاعات بیشترمشاوره و یاثبت سفارش با ما تماس بگیرید,.در سریعترین زمان ممکن به درخواست شمارسیدگی خواهد شد.
 

تلفکس: ۰۲۱۲۶۷۴۳۷۸۳ , ۰۲۱۲۶۷۴۳۷۹۶

تلفن همراه: ۰۹۱۲۴۹۴۰۰۹۱

پست الکترونیک : info@almasanatarta.com