آسانسور کششی چیست

آسانسور کششی آسانسوری است که حرکت آن بر اثر اصطکاک بین سیم بکسل و شیار فلکه کشش، در هنگام چرخش آن، توسط سیستم محرکه (موتور آسانسور) صورت می گیرد. بخاطر مزایای زیاد این سیستم و از همه مهمتر مقرون به صرفه بودن این سیستم ،  این نوع  یکی از متداول ترین سیستم های اجرایی آسانسور در دنیا می باشد.

نحوه کارکرد اینگونه آسانسور ها بر اساس نیروی الکتروموتور و گیربکس می باشد.  از طریق فلکه گیربکس ، توان مربوطه در امتداد قائم به کابین آسانسور اعمال شده و حرکت کابین را به بالا یا پایین فراهم می نماید. تصویر این نوع سیستم آسانسور را در پایین می توانید مشاهده نمایید. همچنین در این سیستم کابین آسانسور به وسیله چندین رشته طناب های فولادی (سیم بکسل) به وزنه تعادل متصل بوده و سیستم تعلیق آسانسور را به صورتیکه در تصویر زیر مشاهده می کنید فراهم می نمایید. همان طور که در شکل  نیز مشخص است با چرخش فلکه گیربکس - کابین آسانسور و وزنه تعدل هر کدام در جهت مخالف هم بالا و پایین میروند که این سیستم تعلیق آسانسور کششی می باشد.بدلیل حساسیت سیستم آسانسور های کششی ، می بایست هر یکماه یک بار توسط کارشناس فنی (سرویسکار) مورد بازرسی دقیق قرار گیرد. سیستم آسانسور کششی در سرعتهای مختلف از ۵/۰ متر بر ثانیه تا سرعتهای بالا تر (عمدتا یک متر بر ثانیه) ساخته می شود. از نظر کنترل سرعت می توانیم سیستم آسانسور کششی را به انواع تک سرعته (AC1) – دو سرعته (AC2) و کنترل سرعت هوشمند (VVVF) تقسیم نماییم.

نیروی محرکه در این نوع آسانسورها از یک موتور الکتریکی که معمولا در بالای چاه آسانسور و در محلی به نام موتورخانه نصب گردیده، تامین می شود. برروی فلکه این موتور تعدادی کابل فولادی(اصطلاحا سیم بکسل)وجود داردکه از یک سمت به کابین آسانسور و از سمت دیگر به وزنه های آسانسور که درون قابی فلزی به نام قاب وزنه قراردارند متصل است. جنس این وزنه ها معمولا از چدن یا بتن است. وزن این وزنه ها به اندازه وزن کابین است.وزن هر نفر در محاسبات مربوط به آسانسور ۷۵ کیلوگرم است.

دلیل قراردادن وزنه در سیستم آسانسور کمک به بالابردن آسانسور است. در غیر این صورت برای این کار از موتورهای با سرعت بالا استفاده کرد. پس با این کار توان بسیار قوی با کیلو وات بالا استفاده کرد.پس با این کار توان موتور مورد استفاده کاهش می یابد. طبیعی است که این وزنه در پاین آمدن آسانسور مزاحمت ایجاد می کند،اما چون هر جسم بدون دخالت به پایین سقوط می کند. پس استفاده از وزنه مانعی بزرگی در حرکت آسانسور ایجاد نمی کند.

اجزا آسانسور کششی
کابین آسانسور 

که وسیله جابجایی مسافرین و کالای بار است

 یوک

  چهارچوبی فلزی است که کابین  آسانسور ازطریق آن به سیستم تعلیق اتصال پیدا میکند .

وزنه تعادل 

،کاربرد آن برای حفظ بالانس وزن کابین و قسمتی از ظرفیت آسانسور است

.

چاه آسانسور 

،از کف موتورخانه تا سقف امتداد پیدا می کند و فضاییاست که کابین و وزنه تعادل در  آن در حال حرکت هستند .و ریلهای راهنما برای کابین و وزنه تعادل و درهای طبقات و ضربه گیر درکف چاه را  نیز شامل می شود .

سیستم ایمنی 

،درواقع وسیله مکانیکی است که در هنگام بروز هر گونه خرابی عمل می کند و کارکرد آن نیز به وسیله گاورنر که در موتور خانه است ،شروع می شود

.
ضربه گیرها 

، ممکن است از جنس های متفاوتی مانند پلی اورتان ، فنر یا نوع روغنی انتخاب می شود و طوری طراحی شده اند که بتوانند  انرزی جنبشی کابین یا وزنه تعادل را جذب کرده ویا  مستهلک سازند

تجهیزات الکتریکی  

، نیز شامل امکانات ایمنی و روشنایی می شوند.

موتور و گیربکس بالابر 

،  ،معمولاموتور و کاهش دهنده های بدون چرخدنده برای سرعت های ببالاتر  از ۲.۵ متر بر ثانیه قابل استفاده هستند .درحالیکه برای سرعت های کمتر، از گیربکس های دارای چرخ دنده استفاده می شود البتهقابل ذکر است که با پیشرفت روش های طراحی و تولید، چرخ دنده های حلزونی یکاستاندارد قابل قبول برای  استفاده درگیربکس آسانسور هستند .

ترمزها

، سیستم ترمز آسانسور در صورت  هر گونه قطعی برق به طور اتومات عمل می کند. به همین دلیل از ترمز های اصطکاکی الکترو مغناطیسی استفاده می شود، این ترمز ها بایدقادر به متوقف کردن کامل سیستم باشند و بلافاصله سیستم را در حالت ساکن نگه دارند .

کاربرد آسانسور کششی چیست؟

سرعت آسانسورهای کششی بسیار بالاتر از همتایان هیدرولیکی آن‌هاست. به این دلیل این‌گونه از آسانسورها برای ساختمان‌های مرتفع و مدرن بسیار مناسب است. آن‌ها همچنین حرکتی نرم‌تر و راحت‌تر به نسبت سیستم هیدرولیکی دارند.

کاربرد آسانسور کششی جهت کاهش مصرف انرژی نیز مؤثر است. این موضوع به دلیل استفاده از وزنه برای برقراری تعادل کابین است. اما آسانسورهای هیدرولیکی نیاز به وارد کردن فشار و هل دادن کابین برای حرکت آن دارند که در نتیجه انرژی بیشتری را می‌طلبند.
موضوع مهم درباره‌ی آسانسور کششی توجه به چک کردن سیم بکسل و فلکه به صورت منظم است. زمانی که آن‌ها دچار پوسیدگی می‌شوند، کشش میان سیم بکسل و فلکه کاهش می‌یابد و دچار لغزش می‌شود که می‌تواند کارایی آسانسور را کاهش دهد و در صورت نادیده گرفتن، افراد را با خطراتی مواجه کند.
آسانسورهای کششی محدودیت‌های ارتفاعی دارند که در این اواخر با استفاده از مواد جدید قوی‌تر و بهتر همچون فیبر کربن به آن‌ها این امکان را می‌دهد که ارتفاعات بیشتری را نیز پوشش دهند. بنابراین کاربرد آسانسور کششی در ساختمان‌های بسیار بلند نیز کاملاً ممکن است.

مزایای استفاده از آسانسور کششی:

۱٫استفاده در ساختمان های بلند و بیشتر از  ۵ طبقه
۲٫سرعت حرکت بالا
۳٫مناسب برای ساختمان هایی که حجم ترافیک بالایی دارند.

معایب آسانسور کششی:

۱٫نیاز به فضای زیاد برای نصب و راه اندازی موتور خانه
۲٫در هنگام شروع حرکت و هنگام ایستادن نمیتواند نرم و آرام عمل کند.
۳٫سر و صدای بیشتری دارد.
و…

انواع آسانسور کششی کدام‌ها هستند؟

همانگونه که در قبل نیز اشاره‌ای کوتاه شد، دو گونه‌ی اصلی در آسانسورهای کششی به نام‌های Gearbox و Gearless وجود دارد. در این قسمت به شرح هر کدام به صورت مختصر می‌پردازیم.

آسانسورهای کششی Gearbox:

این‌گونه از آسانسورها دارای گیربکسی هستند که به موتور متصل است و چرخی را که سیم بکسل را به حرکت در آورد را می‌راند. این‌گونه از آسانسورها قادر هستند که به سرعتی بین ۱.۷ تا ۲.۵ متر بر ثانیه دست ‌یابند. حداکثر مسافتی که آسانسورهای کششی Gearbox می‌توانند طی کنند حدود ۷۶ متر است. بنابراین این‌گونه از آسانسورها برای ساختمان‌های کوتاه تا نیمه‌ مرتفع مناسب است. حداکثر وزنی که آسانسورهای Gearbox می‌توانند تحمل کنند حدود ۱۳۶۰۰ کیلوگرم است و هزینه‌ی نصب این‌گونه از آسانسورها به نسبت نوع Gearless کمتر است.

موتور گیربکس ( Geared traction drives):

گیربکس ماشینی است که برای انتقال توان مکانیکی از یک منبع تولید توان به یک مصرف کننده و هچنین
برآورده ساختن گشتاور و سرعت دورانی مورد نیاز مصرف کننده به کار می رود.
گیربکس درواقع یک واسطه بین منبع توان و مصرف کننده توان می باشد که بین منبع توان و مصرف کننده توان یک انعطاف پذیری بر قرار میکند
انواع موتور های گیربکسی به چند بخش تشکیل می شود
– موتور AC یک سرعته
– موتور AC دو سرعته
– موتور AC با ولتاژ متغیر و فرکانس متغیر
– موتور DC ولتاژ متغیر
موتور گیربکس یا نیروی محرکه به چهار بخش زیر تشکیل می شود.
– موتور الکتریکی
– گیربکس
– فلکه گیربکس
– ترمز الکتریکی
بطور کلی وظیفه گیربکس٬ تبدیل سرعت بالا که توسط موتور به شافت ورودی اعمال شده وبه سرعت پایین که از شافت خروجی به فلکه گیربکسی منتقل می شود .

 آسانسورکشسی Gearbox
آسانسورکششی Gearbox آدرس :تهران-پاسداران نگارستان هفتم

 

آسانسورهای کششی Gearless:‌

در این‌گونه از آسانسورها از گیربکس استفاده نمی‌شود و سرعت آن‌ها می‌تواند به ۲.۵۳ متر بر ثانیه نیز برسد. سیم بکسل در این مدل از آسانسورهای کششی به بالای کابین آسانسور متصل است و به دور فلکه برای به حرکت در آوردن آسانسور پیچیده شده ‌است. سر دیگر سیم بکسل نیز به وزنه برای به ‌دست آوردن تعادل و ثبات سیستم مکانیکی وصل شده است. این‌گونه از آسانسورهای کششی می‌توانند برای ساختمان‌های مرتفع مورد استفاده قرار گیرند.

موتورهای بدون گیربکس Gearless traction drives:

• همان طور که از نام ( گیرلس ) پیداست این موتورها فاقد گیربکس می باشند و این مسئله باعث می شود لرزش کابین هنگام حرکت به حداقل برسد و حداقل ۵۰% در مصرف انرژی الکتریکی صرفه جویی نماید.
• گیرلس نسل جدید موتورها می باشد و از لحاظ حرکتی به هیچ عنوان قابل قیاس با موتورهای گیربکس دار نیستند، اما از لحاظ قیمتی دو برابر انها هستند. این موتور ها به دلیل عدم استفاده از روغن، با محیط زیست سازگاری بسیار خوبی دارند.
• ضمنا بدلیل بازدهی بسیار بالا، دارای برگشت پذیر ی بالائی نیز هستند بنابراین با توجه به ماهیت ترمز الکتریکی در این گونه آسانسورها در مرحله ترمز انرژی ناشی از ترمز به جای اتلاف به صورت حرارت، مجدد به شبکه تزریق می شود.
آسانسور های گیرلس به جهت حجم کم دستگاه محرکه، افزایش کارایی، نیاز به فضای محدود و حذف موتورخانه، نصب سریع آسانسور، و به حد اقل رساندن خدمات مربوط به تعمیر و نگهداری، آسانسور بسیار ایده آلی برای ساختمانها و مجتمع های پر ترافیک می باشد.
و لذا سیستم طراحی آن بسیار پیچیده تر از آسانسورهایی است که از گیر بکس مار پیچ دنده ای یا دنده حلزونی استفاده می کند.
موتور الکتریکی گیرلس که شامل یک موتور محرکه٬ فلکه کششی٬ شاسی٬ ترمز مغناطیسی٬آرمیچر جریان مستقیم ٬ بلبرینگ های محافظ٬ و در صورت نیاز فلکه هرز گرد و در حالت های خاص با سیم بکسل بندی دوبل شده است.
به طور کلی موتورهای گیرلس برای آسانسورهای سرعت بالا به طور معمول از ۵/۲ متر بر ثانیه به بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

مقایسه گیرلس به گیربکس:

موتور گیرلس(GEARLESS)

۱ راندمان(Efficiency)حدود۹۸% می باشد
۲ احتیاج به روغن کاری ندارد
۳ موتور داغ نمیکند،بنابراین می توان اطمینان داشت آسانسورحتی در شرایط ترافیکی خیلی زیاد جهت خنک شدن موتور متوقف نمی شود.
۴ دور موتور گیرلس حدود۱۵۰دور در دقیقه می باشد،بنابراین صدای کمتری تولید می کند.
۵ جریان استارت موتور۵۰%بیش از جریان نامی است.
۶ با توجه به ابعاد کوچک موتور گیرلس میتوان آسانسور را حتی به شکل بدون موتور خانه نصب نمود.(M.R.L)
۷ موتور گیرلس نسبت به موتور گیربکس هم توان سبکتر می باشد.
۸ احتیاج به فلایویل ندارد.
موتور گیربکس دار(GEARED)
۱ راندمان(Efficiency) حدود ۵۰% می باشد
۲ احتیاج به روغن کاری دارد
۳ موتور داغ می کند،در صورت استفاده بیش از حد سنسور حرارتی داخل موتور عمل کرده آسانسور را از حرکت باز می دار
۴ دور تند موتور درموتور گیر بکس حدود۱۵۰۰دور در دقیقه می باشد،بنا براین صدای بیشتری تولید می کند.
۵ جریان استارت موتور بیش از۴ برابر جریان نامی است.
۶ به علت ابعاد حجیم موتور می بایست در قسمت بالای چاه آسانسور اتاقی به عنوان موتور خانه پیش بینی نمود.
۷ موتور گیربکس نسبت به موتور گیرلس هم توان سنگین تر می باشد.
۸ احتیاج به فلایویل دارد.
۹ گیربکس وجود دارد.

اسانسور کششی Gearless درمانگاهشبانه روزی ماهان
آسانسورکششی Gearless
آدرس :تهران-سعادت آباد-درمانگاه ماهان

برای کسب اطلاعات بیشتر,مشاوره و یاثبت سفارش با ما تماس بگیرید.در سریعترین زمان ممکن به درخواست شمارسیدگی خواهد شد.

تلفکس: ۰۲۱۲۶۷۴۳۷۸۳ , ۰۲۱۲۶۷۴۳۷۹۶

تلفن همراه: ۰۹۱۲۴۹۴۰۰۹۱

پست الکترونیک : info@almasanatarta.com