پیشگری از کرنا corna covid-19

                           

همانطور که در مقاله قبل هم اشاره شد آسانسور محیط بسته ای است که حتی در زمان قرنطینه هم استفاده کردن از ان  در بسیاری از موارد غیر قابل اجتناب است . ازاین  رو رعایت بهداشت محیط و همچنین بهداشت رفتاری افراد در آسانسور  بسیار حایز اهمیت میباشد .

ازتماس مستقیم دست با دکمه ها خودداری کنید

برای جلوگیری از شیوع میکروب در آسانسورها با دکمه های فشار سنتی ، بهتر است با انگشتان مستقیم کلیدها را لمس نکنید. به جای آن از دستکش یا از انتهای مداد یا چیزی مشابه برای فشار دادن دکمه استفاده کنید.
اگر نیاز به استفاده از دستهای بدون پوشش خود دارید ، به یاد داشته باشید که هرچه سریعتر آنها رابا آب گرم و صابون بشویید یا از یک ضدعفونی کننده دستی حاوی الکل استفاده کنید.

از شلوغی و ازدحام دوری کنید

اگر آسانسور از قبل پر شده است ، صبور باشید و منتظر بعدی باشید. یا از پله ها استفاده کنید. بهتر است سفر خود را در آسانسور به تنهایی یا فقط با چند نفر دیگر انجام دهید تا شیوع بیماری هایی مانند coronavirus جدید که از طریق قطرات تنفسی منتقل می شوند محدود شود.

فاصله متناسب را با افراد دیگر حفظ کنید

اگر با افراد دیگر در آسانسور هستید ، سعی کنید حداقل یک متر از مسافران دیگر خود فاصله بگیرید. اگر در یک آسانسور شلوغ هستید ، از صحبت کردن خودداری کنید. اگر مجبور هستید سرفه یا عطسه کنید ، از دیگران دور شوید و از دستمال و یا آرنج خود استفاده کنید تا از انتشار قطرات جلوگیری شود.

تمیز کردن و ضدعفونی منظم سطوح

تمیز کردن و ضدعفونی سطوح آسانسور به طور مرتب نقش بسیار مهمی در جلوگیری از شیوع بیماری کرونا دارد. مدیر تسهیلات خود را تشویق کنید تا اقدامات تمیز کردن را افزایش دهد تا دکمه های آسانسور ، نرده های دستی ، دیوارهای ماشین آسانسور ، درها و سایر سطوح مانند صفحه نمایش لمسی به طور مرتب با انواع صحیح مواد ضد عفونی کننده تمیز شوند.طبق اطلاعات منتشر شده از جمله مقاله منتشر شده در سایت دانشگاه آزاد عمر این ویروس روی سطوح فلزی دو تا سه روز , سطوح چوبی دو روز, سطوح پلاستیکی سه روز و همچنین روی سطوح شیشه ای چهار روز میباشد….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *