آسانسور کششی چیست

آسانسور کششی
ساختار آسانسور کششی

آسانسور کششی از سیم بکسل، فلکه ووزنه تعادل برای حرکت استفاده می‌کند. گیرلس Gearless و گیربکس Gearbox ) Geared ) از انواع ان ها هستند. یوک کابین آسانسور و ...همانطور که در شکل میبینید از اجزا آسانسور کششی هستند در قسمت ها بعدی توضیح داده میشود

.حرکت آسانسور کششی بر اثر اصطکاک بین سیم بکسل و شیار فلکه کشش، در هنگام چرخش آن، توسط سیستم محرکه (موتور آسانسور) صورت می گیرد. بخاطر مزایای زیاد این سیستم و از همه مهمتر مقرون به صرفه بودن این سیستم ،  این نوع  یکی از متداول ترین سیستم های اجرایی آسانسور در دنیا می باشد. .

آسانسورهای کششی معمولا نیازمند به فضایی برای قرار دادن تجهیزات در بالای چاه آسانسور می باشند. این فضا عموما از فضای استاندارد باید بالاتر قرار گیرد چرا که بالای آسانسور کمی وارد فضای تهجیزات و موتور می شود، اتاقک حدود ۱ متر بالاتر از اتاقک موتور، دنده ها، چرخ قرقره، گاورنر امنیتی و تفکیک کننده طبقات، قرار می گیرد.

اتاق های موتور آسانسور باید قفل شوند چرا که افراد عادی ممکن است به تجهیزات دست بزنند، آنها را تخریب کنند و یا به خود آسیب بزنند. موتور آسانسور دارای اجزایی است که به سرعت حرکت می کنند و به برق زیادی نیاز دارد. در صورتی که این احتمال وجود داشته باشد که آب و هوای سرد باعث آسیب به اجزای موتور شود، باید هوای تازه وارد اتاق موتور گردد و فضایش گرم شود. همچنین بهتر است تیرآهنی بالابر به سقف نصب شده و یک دریچه در کف زمین ساخته شود که ماشین آلات سنگین از طریق آن به وسیله ی "وینچ" جابجا شوند.

به نظر می رسد که از عمر ماشین آلات و تجهیزات بالابر به طور مدوام کاسته می شود، بنابراین باید شرایط تعویض آسان تجهیزات فراهم گردد. اتاق های ماشین بهتر است از طریق پلکان به آسانی قابل دسترس باشند البته بسیاری از اتاق های ماشین آسانسور از طریق نردبان در دسترس قرار می گیرند. این اتاق ها نباید با هدف دیگری جز قرار دادن ماشین آلات مورد نیاز برای آسانسور مورد استفاده قرار گیرند. هنگامی که ماشین آلات آسانسور در قسمت خدمات عمومی یک پنت هاوس قرار گرفته باشند، باید درب اتاق قفل شود.

نحوه کارکرد اینگونه آسانسور ها بر اساس نیروی الکتروموتور و گیربکس می باشد.  از طریق فلکه گیربکس ، توان مربوطه در امتداد قائم به کابین آسانسور اعمال شده و حرکت کابین را به بالا یا پایین فراهم می نماید. تصویر این نوع سیستم آسانسور را در پایین می توانید مشاهده نمایید. همچنین در این سیستم کابین آسانسور به وسیله چندین رشته طناب های فولادی (سیم بکسل) به وزنه تعادل متصل بوده و سیستم تعلیق آسانسور را به صورتیکه در تصویر زیر مشاهده می کنید فراهم می نمایید.
همان طور که در شکل  نیز مشخص است با چرخش فلکه گیربکس - کابین آسانسور و وزنه تعدل هر کدام در جهت مخالف هم بالا و پایین میروند که این سیستم تعلیق آسانسور کششی می باشد.بدلیل حساسیت سیستم آسانسور های کششی ، می بایست هر یکماه یک بار توسط کارشناس فنی (سرویسکار) مورد بازرسی دقیق قرار گیرد.
سیستم آسانسور کششی در سرعتهای مختلف از ۵/۰ متر بر ثانیه تا سرعتهای بالا تر (عمدتا یک متر بر ثانیه) ساخته می شود. از نظر کنترل سرعت می توانیم سیستم آسانسور کششی را به انواع تک سرعته (AC1) – دو سرعته (AC2) و کنترل سرعت هوشمند (VVVF) تقسیم نماییم.

نیروی محرکه در این نوع آسانسورها از یک موتور الکتریکی که معمولا در بالای چاه آسانسور و در محلی به نام موتورخانه نصب گردیده، تامین می شود. برروی فلکه این موتور تعدادی کابل فولادی(اصطلاحا سیم بکسل)وجود داردکه از یک سمت به کابین آسانسور و از سمت دیگر به وزنه های آسانسور که درون قابی فلزی به نام قاب وزنه قراردارند متصل است. جنس این وزنه ها معمولا از چدن یا بتن است. وزن این وزنه ها به اندازه وزن کابین است.وزن هر نفر در محاسبات مربوط به آسانسور ۷۵ کیلوگرم است.

دلیل قراردادن وزنه در سیستم آسانسور کمک به بالابردن آسانسور است. در غیر این صورت برای این کار از موتورهای با سرعت بالا استفاده کرد.

پس با این کار توان بسیار قوی با کیلو وات بالا استفاده کرد.پس با این کار توان موتور مورد استفاده کاهش می یابد. طبیعی است که این وزنه در پاین آمدن آسانسور مزاحمت ایجاد می کند،اما چون هر جسم بدون دخالت به پایین سقوط می کند. پس استفاده از وزنه مانعی بزرگی در حرکت آسانسور ایجاد نمی کند.

اجزا آسانسور کششی
کابین آسانسور 

کابین آسانسور وسیله جابجایی مسافرین و کالای بار است که آنها را در خود ایمن نگه می دارد از سه بخش اساسی به نام های یوک ،سکو،درب کابین و دیواره تشکیل شده است. چار چوب اصلی کابین را یوک می نامیم.نقش درب کابین نیز روشن است محافظت مسافر از برخورد با دیوار چاه آسانسور می باشد.

مهم ترین بخش کابین را یوک کابین تشکیل می دهد زیرا قطعات عمده ای روی آن نصب می شود که به آن اشاره می شود. سیم بکسل ها به صورت مستقیم ویا پس از پیچیدن دور فلکه یا فلکه ای هرزگرد رو یا زیر کابین متصل گردند.کفشک های رولر یا لغزشی بر روی کابین وزیر آن نصب می گردند.

طراحی و ساخت کابین باید به گونه ای باشد که هم محکم باشد و هم از نظر بالانس بودن هیچ گونه انحدایی در آن رخ ندهد.لذا در ساخت یوک باید بسیار دقت گردد رفع اشکال انحراف غیر ممکن نیست اما زحمت بسیاری دارد. دلیل ساخت کابین به صورت قطعه های کوچکتر  امکان مونتاژ راحت و سریع آن را در داخل چاه و باز کردن آن برای بیرون آوردن آن را به ما می دهد.

 کف کابین از جنس فولاد می باشد و برای کاهش صدا از مقداری چوب نیز استفاده می شود.ورق استفاده شده در سقف و کف کابین آسانسور فولاد به ضخامت حداقل ۲ میلیمتر می باشد بدنه کابین نیز فولاد و ضخامت حداقل ان ۱٫۵ میلیمتر می باشد.لته های کابین به عرض ۳۰ تا۴۰ سانتی متر و ارتفاع مفید آن حداقل ۲ متر می باشد. لبه لته به مقدار ۳٫۵ تا ۴ سانتی متر برگشته تا امکان نصب در کابین و نیز پیچ و مهره کردن تمام قطعات را به ما دهد.

حد فاصل بین دیوار کابین و دیوار آسانسور باید حداکثر ۵ سانتی متر باشد.فاصله بین کابین و یوک آن باید یا فنر ارتجاعی و یا لاستیک قرار گیرد تا هیچ گونه تکانه ای در هنگام حرکت متوجه مسافران قرار نگیرد.

تزیینات کف کابین می تواند سنگ یا سرمیک یا پوشش ضد خش بستگی به سلیقه دارد بدنه کابین نیز می تواند استیل ساده خش دار و و یا mdf  و فرمیکا باشد.

کابین آسانسور
کابین آسانسور

 یوک

  چهارچوبی فلزی است که کف کابین ،ترمزهای ایمنی ،کفشک ها و سیم بکسل ها به آن متصل می شوند و کابین آسانسور ازطریق آن به سیستم تعلیق اتصال پیدا میکند  است یوک کابین باید از جنس فلزی بوده و استحکام آن توسط سازنده تضمین گردد .

یوک کابین باید از جنس فلز و استحکام آن توسط سازنده تضمین شده باشد .
صفحه قائم مسطح با لبه شیبدار که در پایین کابین زیر درب نصب می گردد
کابلی که از یک سو به تابلو فرمان و از طرف دیگر به کابین متصل است و دایم با آسانسور به بالا و پایین رفته و وظیفه ارتباط بین کابین و مدار کنترل را دارد

یوک
یوک

وزنه تعادل 

کاربرد آن برای حفظ بالانس وزن کابین و قسمتی از ظرفیت آسانسور است.همانطور که از نام وزنه تعادل مشخص است وزنه تعادل وزنه ای است که برای متعادل نگه داشتن کابین بکار می رود. قرقره هایی که به وزنه تعادل وصل شده اند باید مجهز به وسایلی باشند تا از بروز مواردی همچون خارج شدن طناب های آویز از شیار های فلکه و ورود اشیا بین طناب و شیار های فلکه جلوگیری نماید.

توجه نمایید که کابین آسانسور و وزنه تعادل باید توسط طناب های فولادی و یا زنجیر های فولادی و یا زنجیر های غلتکی آویزان شوند. تعداد رشته های طناب ها یا زنجیر های مورد نیاز و قطر آنها به مواردی همچون نسبت تبدیل ، ظرفیت اسمی ،جرم کابین و جرم طناب ها بستگی دارد.
همچنین کشش طناب فولادی باید بصورتی باشد تا وقتی که وزنه تعادل روی ضربه گیرها قرار دارد و موتور آسانسور در جهت حرکت به بالا در گردش است، کابین بالاتر نرود.
در مورد وزنه های داخل وزنه تعادل نیز بای عرض کنیم که معمولاً از وزنه های ۳۵ کیلوگرمی بتنی با روکش پلاستیکی جهت پر شدن با بتن و محافظ دست ٬ تشکیل می‌شود که درون قابی چیده شده‌ و بعد روی هم فیکس می شوند که در تکان های شدید مثلا موقع پاراشوت از قاب خارج نگردند. البته تعداد وزنه ها بستگی به ظرفیت و وزن کابین آسانسور دارد و فرمولی که معمولا برای تخمین تعداد وزنه ها بکار می برند بدین صورت است : وزن کابین + نصف وزن کلی ظرفیت نفرات درون کابین.

وزنه تعادل
وزنه تعادل

.

چاه آسانسور 

چاه آسانسور فضایی است که بصورت یک تونل عمودی از پائین ترین سطح ساختمان تا سطح بام آخرین طبقه ساختمان و تا اتاقی در بالای ساختمان بنام موتورخانه ادامه دارد و فضاییاست که کابین و وزنه تعادل در  آن در حال حرکت هستند .و ریلهای راهنما برای کابین و وزنه تعادل و درهای طبقات و ضربه گیر درکف چاه را  نیز شامل می شود .

البته حتما باید دقت نمایید که چاه آسانسور باید حتما کاملا عمود وشاقول شده باشد و هیچگونه پیچیدگی یا خمیدگی نداشته باشد. البته اندازه عرض و ارتفاع این فضا بر اساس نوع آسانسور و همچنین امکانات جانبی آن مشخص می گردد که در نقشه کشی آسانسور می توان اندازه های دقیق را محاسبه نمود.

همچنین بر طبق استانداردهایی که برای چاه آسانسور توسط سازمان استاندارد آسانسور تعیین شده است .

چاه آسانسور باید دارای دیوارهای بدون روزنه و کف و سقف باشد البته این امر بدین دلیل است که سکو های ضربه گیر در کف چاه قرار داشته و حفره های عبور سیم بکسل در سقف چاه آسانسور باید قرار داشته باشد .

همچنین اینکه موتور گیربکس آسانسور باید بر روی سقف چاه آسانسور قرار گیرد بهمین دلیل باید دیوارهای چاه آسانسور بسیار استاندارد اجرا شود و از مواد نسوز و بادوامی ساخته شود که به مرور زمان باعث ایجاد گرد و غبار در چاه آسانسور نشده و پایداری بالایی نیز داشته باشد تا امنیت کاملی برای آسانسور وجود داشته باشد.

سیستم ایمنی 

از آنجا که آسانسورها معمولا سیستم های حمل ونقل بدون اپراتور یا راهبر بوده و همه فرمانهای مربوط به حرکت و توقف آنها با توجه به نیاز کاربر به صورت تمام اتوماتیک و توسط تابلو فرمان انجام میگیرد.

عامل انسانی در راهبری این سیستم ها پس از مرحله نصب وراه اندازی دخالتی ندارد ، لذا لازم است سیستمهای ایمنی مورد نیاز به نحوی تعبیه شوند که در مواقع لزوم و در شرایط از پیش تعریف شده . در زمان مناسب عمل نموده و تمهیدات لازم را برای حفاظت جان سرنشینان به صورت خودکار انجام دهند .
سیستم های ایمنی و حفاظت در آسانسورها به دو گروه مکانیکی و الکترونیکی تقسیم میشوند که همه با هم تحت فرمان یک سیستم مرکزی به نام تابلو فرمان عمل میکنند .

الف) سیستم های ایمنی مکانیکی آسانسور
۱-پاراشوت : پاراشوت سیستم ترمز اضطراری کابین است که به صورت مکانیکی و با کمک گاورنر با قانون نیروی مرکز عمل میکند .

در صورتی که به هر دلیلی سرعت آسانسور از حد مجاز بیشتر شود و احتمال سقوط آزاد کابین آسانسور وجود داشته باشد پاراشوت درزمان بسیار کوتاهی عمل نموده و کابین را متوقف و از سقوط آسانسور جلوگیری میکند . پاراشوت به صورت دو فک که با یک بازو به یکدیگر متصل شده اند در زیر کابین یا روی کابین در محل تماس کابین با ریلها تعبیه شده که بسته به سرعت مجاز حرکت آسانسور و ظرفیت آن به اندازه های مختلف تقسیم میشود .

ب) سیستمهای ایمنی الکترونیکی یا الکتریکی آسانسور
۱- فتوسل: فتوسل یک سنسور الکتریکی است که در قسمت جلو کابین ، پشت درب ها قرار میگیرد و چنانچه مانعی در مسیر حرکت درب واقع شود ، با صدور فرمانی مانع از بسته شدن درب ها میگردد ، فتوسل ها به دو نوع نقطه ای و پرده ای تقسیم می شوند .

۲- سری استپ : سری استپ مجموعه ای از سویچ هاست که در نقاط مختلف چاهک یا موتورخانه قرار میگیرند و با عمل نمودن آنها جریان برق موتور قطع ودر نتیجه آسانسور از حرکت باز می ایستد .

 

استپ هادر نقاط مختلف از جمله روی پاراشوت ، ته چاه ، گاورنر ، فلکه انتهایی چاه ، ریویزیون ، ودر بالاترین و پایین ترین نقطه مسیر حرکت کابین داخل چاهک که اصطلاحا” شالتر بالا و شالتر پایین نامیده میشوند ، تعبیه میشوند

در حالتهای مختلفی نظیر افزایش سرعت کابین بیش از حد مجاز ، خارج شدن کابین از حد بالا و پایین مسیر و مواردی نظیر آن وارد عمل شده و با ارسال سیگنال به تابلو فرمان ، جریان برق موتور توسط تابلو قطع می گردد و آسانسور متوقف می شود .

۳-سویچ کنترل بار( اورلد ): این سویچ معمولا “در بالای کابین قرار میگیردو چنانچه میزان بار قرار گرفته در کابین آسانسور و یا تعداد مسافران از حد مجاز تعریف شده بیشتر باشد .

با ارسال سیگنال به تابلو فرمان سبب قطع جریان برق موتور شده و مانع از حرکت آسانسور می شود، در صورت کاهش بار موتور و رسیدن بار به زیر حد مجاز این سنسور به صورت خودکار عمل نموده و جریان برق برای حرکت موتور را برقرار میکند .

۴-آژیرخطریا سیستم هشدار دهنده : به منظور اطلاع سایرین از وضعیت اضطراری پیش آمده برای سرنشینان داخل آسانسور ، معمولا ” سیستمی جهت اعلام خطر نصب میشود که کاربر بتواند به سادگی توجه دیگران را به مشکل بوجود آمده جلب نماید ، این سیستم معمولا به صورت آژیرخطر یا آیفون داخل کابین ( در صورت حضور دائمی اپراتور و تعمیر کار آسانسور در محل ) تعبیه میگردد .
۵- سیستم ارت یا اتصال به زمین : برای جلوگیری از انتقال جریان الکتریکی موتور به کابین و سرنشینان در صورت بروز اتصالی در موتور یا سیستمهای الکتریکی آسانسور ، از یک سیم اتصال به زمین یا ارت استفاده میشود که در جایی نزدیکی چاله آسانسور از طریق چاه ارت به زمین متصل میگردد .
۶-ایمنی تابلو فرمان : سیگنالهای ارسال شده از میکروسویچ ها و سری استپ و سنسور ها به تابلو ، توسط برد اصلی تابلو مورد پردازش قرار گرفته و فرمان لازم برای قطع جریان حرکت موتور به صورت موقت یا دائم صادر میگردد .

همچنین در تابلوهای فرمان سیستم کنترل فاز تعبیه شده که به طور دائم جریان سه فاز وارده به موتور را کنترل مینماید و چنانچه جریان یکی از فازها قطع و یا ضعیف شود ، به طور خودکار جریان برق را قطع و موتور را متوقف میکند تا از ایجاد بار و فشار اضافی بر موتور و سوختن سیم پیچهای آن جلوگیری نماید

.

ضربه گیرها 

، ممکن است از جنس های متفاوتی مانند پلی اورتان ، فنر یا نوع روغنی انتخاب می شود و طوری طراحی شده اند که بتوانند  انرزی جنبشی کابین یا وزنه تعادل را جذب کرده ویا  مستهلک سازند

ضربه گیرها 
ضربه گیرها

تجهیزات الکتریکی  

نیز شامل امکانات ایمنی و روشنایی می شوند.

موتور و گیربکس بالابر 

معمولاموتور و کاهش دهنده های بدون چرخدنده برای سرعت های ببالاتر  از ۲.۵ متر بر ثانیه قابل استفاده هستند .درحالیکه برای سرعت های کمتر، از گیربکس های دارای چرخ دنده استفاده می شود البتهقابل ذکر است که با پیشرفت روش های طراحی و تولید، چرخ دنده های حلزونی یکاستاندارد قابل قبول برای  استفاده درگیربکس آسانسور هستند .می توان گفت که قلب و مرکز اصلی یک آسانسور، موتور گیربکس یا نیروی محرکه آن است که خود از چهار بخش زیر تشکیل می شود:
موتور الکتریکی
گیربکس
فلکه گیربکس
ترمز الکتریکی
به طور کلی وظیفه گیربکس، تبدیل سرعت بالا که توسط موتور ب شافت ورودی اعمال شده و به سرعت پایین که از شافت خروجی به فلکه گیربکس منتقل می شود، می باشد. بطوریکه یک گیربکس مناسب می تواند اتاق آسانسور را از طریق سیم بکسل ها، با سرعت مشخصی به حرکت درآورد.
البته شافت ورودی در گیربکس قادر است توسط موتور در جهت حرکت عقربه های ساعت و یا خلاف آن بچرخد که باعث به حرکت در آمدن اتاق آسانسور توسط سیم بکسل به سمت بالا یا پایین شود
گیربکس چیست
در شروع بهتر است توضیح دهیم که کیربگس چیست و چرا ما به کیربگس نیاز داریم
گیربکس چیست؟: گیربکس ماشینی است که برای انتقال توان مکانیکی از یک منبع تولید توان به یک مصرف کننده و هچنین برآورده ساختن گشتاور و سرعت دورانی مورد نیاز مصرف کننده به کار می رود. گیربکس درواقع یک واسطه بین منبع توان و مصرف کننده توان می باشد که بین منبع توان و مصرف کننده توان یک انعطاف پذیری بر قرار میکند.

ترمزها

، سیستم ترمز آسانسور در صورت  هر گونه قطعی برق به طور اتومات عمل می کند. به همین دلیل از ترمز های اصطکاکی الکترو مغناطیسی استفاده می شود، این ترمز ها بایدقادر به متوقف کردن کامل سیستم باشند و بلافاصله سیستم را در حالت ساکن نگه دارند .

کاربرد آسانسور کششی چیست؟

آسانسورکششی

سرعت آسانسورهای کششی بسیار بالاتر از همتایان هیدرولیکی آن‌هاست. به این دلیل این‌گونه از آسانسورها برای ساختمان‌های مرتفع و مدرن بسیار مناسب است. آن‌ها همچنین حرکتی نرم‌تر و راحت‌تر به نسبت سیستم هیدرولیکی دارند.

کاربرد آسانسور کششی جهت کاهش مصرف انرژی نیز مؤثر است. این موضوع به دلیل استفاده از وزنه برای برقراری تعادل کابین است. اما آسانسورهای هیدرولیکی نیاز به وارد کردن فشار و هل دادن کابین برای حرکت آن دارند که در نتیجه انرژی بیشتری را می‌طلبند.
موضوع مهم درباره‌ی آسانسور کششی توجه به چک کردن سیم بکسل و فلکه به صورت منظم است. زمانی که آن‌ها دچار پوسیدگی می‌شوند، کشش میان سیم بکسل و فلکه کاهش می‌یابد و دچار لغزش می‌شود که می‌تواند کارایی آسانسور را کاهش دهد و در صورت نادیده گرفتن، افراد را با خطراتی مواجه کند.
آسانسورهای کششی محدودیت‌های ارتفاعی دارند که در این اواخر با استفاده از مواد جدید قوی‌تر و بهتر همچون فیبر کربن به آن‌ها این امکان را می‌دهد که ارتفاعات بیشتری را نیز پوشش دهند. بنابراین کاربرد آسانسور کششی در ساختمان‌های بسیار بلند نیز کاملاً ممکن است.

مزایای استفاده از آسانسور کششی:

۱٫استفاده در ساختمان های بلند و بیشتر از  ۵ طبقه
۲٫سرعت حرکت بالا
۳٫مناسب برای ساختمان هایی که حجم ترافیک بالایی دارند.

معایب آسانسور کششی:

۱٫نیاز به فضای زیاد برای نصب و راه اندازی موتور خانه
۲٫در هنگام شروع حرکت و هنگام ایستادن نمیتواند نرم و آرام عمل کند.
۳٫سر و صدای بیشتری دارد.
و…

همانگونه که در قبل نیز اشاره‌ای کوتاه شد، دو گونه‌ی اصلی در آسانسورهای کششی به نام‌های Gearbox و Gearless وجود دارد. در این قسمت به شرح هر کدام به صورت مختصر می‌پردازیم.

آسانسورهای کششی Gearbox:

این‌گونه از آسانسورها دارای گیربکسی هستند که به موتور متصل است و چرخی را که سیم بکسل را به حرکت در آورد را می‌راند. این‌گونه از آسانسورها قادر هستند که به سرعتی بین ۱.۷ تا ۲.۵ متر بر ثانیه دست ‌یابند. حداکثر مسافتی که آسانسورهای کششی Gearbox می‌توانند طی کنند حدود ۷۶ متر است

 این‌گونه از آسانسورها برای ساختمان‌های کوتاه تا نیمه‌ مرتفع مناسب است. حداکثر وزنی که آسانسورهای Gearbox می‌توانند تحمل کنند حدود ۱۳۶۰۰ کیلوگرم است و هزینه‌ی نصب این‌گونه از آسانسورها به نسبت نوع Gearless کمتر است.

موتور گیربکس ( Geared traction drives):

گیربکس ماشینی است که برای انتقال توان مکانیکی از یک منبع تولید توان به یک مصرف کننده و هچنین برآورده ساختن گشتاور و سرعت دورانی مورد نیاز مصرف کننده به کار می رود. گیربکس درواقع یک واسطه بین منبع توان و مصرف کننده توان می باشد که بین منبع توان و مصرف کننده توان یک انعطاف پذیری بر قرار میکند انواع موتور های گیربکسی به چند بخش تشکیل می شود – موتور AC یک سرعته – موتور AC دو سرعته – موتور AC با ولتاژ متغیر و فرکانس متغیر – موتور DC ولتاژ متغیر موتور گیربکس یا نیروی محرکه به چهار بخش زیر تشکیل می شود. – موتور الکتریکی – گیربکس – فلکه گیربکس – ترمز الکتریکی بطور کلی وظیفه گیربکس٬ تبدیل سرعت بالا که توسط موتور به شافت ورودی اعمال شده وبه سرعت پایین که از شافت خروجی به فلکه گیربکسی منتقل می شود .

 Gearbox
آسانسورکششی Gearbox آدرس :تهران-پاسداران نگارستان هفتم
 
آسانسورهای کششی Gearless:‌

در این‌گونه از آسانسورها از گیربکس استفاده نمی‌شود و سرعت آن‌ها می‌تواند به ۲.۵۳ متر بر ثانیه نیز برسد. سیم بکسل در این مدل از آسانسورهای کششی به بالای کابین آسانسور متصل است . به دور فلکه برای به حرکت در آوردن آسانسور پیچیده شده ‌است.

سر دیگر سیم بکسل نیز به وزنه برای به ‌دست آوردن تعادل و ثبات سیستم مکانیکی وصل شده است. این‌گونه از آسانسورهای کششی می‌توانند برای ساختمان‌های مرتفع مورد استفاده قرار گیرند.

موتورهای بدون گیربکس Gearless traction drives:

• همان طور که از نام ( گیرلس ) پیداست این موتورها فاقد گیربکس می باشند و این مسئله باعث می شود لرزش کابین هنگام حرکت به حداقل برسد و حداقل ۵۰% در مصرف انرژی الکتریکی صرفه جویی نماید.

• گیرلس نسل جدید موتورها می باشد و از لحاظ حرکتی به هیچ عنوان قابل قیاس با موتورهای گیربکس دار نیستند، اما از لحاظ قیمتی دو برابر انها هستند. این موتور ها به دلیل عدم استفاده از روغن، با محیط زیست سازگاری بسیار خوبی دارند.

• ضمنا بدلیل بازدهی بسیار بالا، دارای برگشت پذیر ی بالائی نیز هستند بنابراین با توجه به ماهیت ترمز الکتریکی در این گونه آسانسورها در مرحله ترمز انرژی ناشی از ترمز به جای اتلاف به صورت حرارت، مجدد به شبکه تزریق می شود.

آسانسور های گیرلس به جهت حجم کم دستگاه محرکه، افزایش کارایی، نیاز به فضای محدود و حذف موتورخانه، نصب سریع آسانسور، و به حد اقل رساندن خدمات مربوط به تعمیر و نگهداری، آسانسور بسیار ایده آلی برای ساختمانها و مجتمع های پر ترافیک می باشد. و لذا سیستم طراحی آن بسیار پیچیده تر از آسانسورهایی است که از گیر بکس مار پیچ دنده ای یا دنده حلزونی استفاده می کند. موتور الکتریکی گیرلس که شامل یک موتور محرکه٬ فلکه کششی٬ شاسی٬ ترمز مغناطیسی٬آرمیچر جریان مستقیم ٬ بلبرینگ های محافظ٬ و در صورت نیاز فلکه هرز گرد و در حالت های خاص با سیم بکسل بندی دوبل شده است. به طور کلی موتورهای گیرلس برای آسانسورهای سرعت بالا به طور معمول از ۵/۲ متر بر ثانیه به بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

مقایسه گیرلس به گیربکس:

موتور گیرلس(GEARLESS)

۱ راندمان(Efficiency)حدود۹۸% می باشد ۲ احتیاج به روغن کاری ندارد ۳ موتور داغ نمیکند،بنابراین می توان اطمینان داشت آسانسورحتی در شرایط ترافیکی خیلی زیاد جهت خنک شدن موتور متوقف نمی شود. ۴ دور موتور گیرلس حدود۱۵۰دور در دقیقه می باشد،بنابراین صدای کمتری تولید می کند. ۵ جریان استارت موتور۵۰%بیش از جریان نامی است. ۶ با توجه به ابعاد کوچک موتور گیرلس میتوان آسانسور را حتی به شکل بدون موتور خانه نصب نمود.(M.R.L) ۷ موتور گیرلس نسبت به موتور گیربکس هم توان سبکتر می باشد. ۸ احتیاج به فلایویل ندارد. موتور گیربکس دار(GEARED) ۱ راندمان(Efficiency) حدود ۵۰% می باشد ۲ احتیاج به روغن کاری دارد ۳ موتور داغ می کند،در صورت استفاده بیش از حد سنسور حرارتی داخل موتور عمل کرده آسانسور را از حرکت باز می دار ۴ دور تند موتور درموتور گیر بکس حدود۱۵۰۰دور در دقیقه می باشد،بنا براین صدای بیشتری تولید می کند. ۵ جریان استارت موتور بیش از۴ برابر جریان نامی است. ۶ به علت ابعاد حجیم موتور می بایست در قسمت بالای چاه آسانسور اتاقی به عنوان موتور خانه پیش بینی نمود. ۷ موتور گیربکس نسبت به موتور گیرلس هم توان سنگین تر می باشد. ۸ احتیاج به فلایویل دارد. ۹ گیربکس وجود دارد.

 
 Gearless
آسانسورکششی Gearless
آدرس :تهران-سعادت آباد-درمانگاه ماهان

برای کسب اطلاعات بیشترمشاوره و یاثبت سفارش با ما تماس بگیرید,.در سریعترین زمان ممکن به درخواست شمارسیدگی خواهد شد.
 

تلفکس: ۰۲۱۲۶۷۴۳۷۸۳ , ۰۲۱۲۶۷۴۳۷۹۶

تلفن همراه: ۰۹۱۲۴۹۴۰۰۹۱

پست الکترونیک : info@almasanatarta.com